pomysłodawca i dyrektor festiwalu

Damian Giczewski

Pomysłodawca Festiwalu Muzyki Pięknej, koordynator organizacyjno-merytoryczny edycji 2021, dyrektor edycji 2022.

Obecnie student studiów II stopnia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego prof. Leszka Skrli. Przede wszystkim lokalny działacz i aktywista na rzecz popularyzacji muzyki poważnej, a także organizator wydarzeń kulturalnych w Bisztynku: w 2013 r. – wraz z Ośrodkiem Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku – koncertu “Wierzę w rodzinę”; w 2016 r. organizator Chóru Światowych Dni Młodzieży w Świętej Lipce oraz Bisztynku, od 2021 r. organizator Festiwalu Muzyki Pięknej.

dyrektor artystyczny

dr Sylwia Janiak-Kobylińska

Dyrygentka, Dziekan Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Gdańsku, prezes Fundacji Wspierającej Młodych Artystów SAJ, założycielka Orkiestry Bałtyckiej Filharmonii Młodych, członek Rady Artystycznej Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i juror w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego, zainicjowanym przez Operę i Filharmonię Podlaską Europejskie Centrum Sztuki, a od 2020 r. członek jury Gdańskiego Konkursu Poetyckiego.

Cyklicznie prowadzi warsztaty orkiestrowe dla utalentowanych, młodych muzyków Polish Raising Music Stars w ramach programu stARTer, których organizatorem jest Euro Chamber Music Festiwal i Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz warsztaty orkiestrowe „Krakowska Filharmonia Młodzieżowa”, odbywające się podczas Philharmonic Music Summer w Filharmonii Krakowskiej. Współorganizuje wiele projektów artystycznych oraz edukacyjno-kulturalnych takich jak np. Operetka Księżniczka Czardasza na scenie Teatralnej NOT, Benefis Dojrzałości, Koncert Weterana, Festiwal Gdańscy Pianiści Miastu.

koordynator FMP 2022

Karolina Zabrocka

Z wykształcenia urbanistka zamiłowana w projektach społecznych, rewitalizacyjnych i kulturalnych. Zawodowo zajmuję się promocją, marketingiem, copywritingiem oraz komunikacją w social mediach.

Organizuje wydarzenia kulturalne, koordynuje produkcję projektów i eventów. Pracuje jako specjalistka komunikacji i marketingu w jednej z instytucji kultury w Gdańsku. Była współorganizatorką piątej edycji Warsztatów Muzyki Liturgicznej “Muzyka Duszy” w Gdańsku.

koordynator ds. mediów

Dawid Babiżewski

Student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Absolwent kierunku Dziennikarstwo i Komunikacji Społeczna oraz Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Odbywał praktyki w Radiu UWM FM, w Ośrodku Kultury w Klębarku Wielkim oraz w Olsztyńskiej Izbie Celnej.

Wieloletni członek Chóru im. prof. W. Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Z inicjatywy stowarzyszenia “Pokolenie” rozpoczął współpracę jako organizator wydarzenia z Festiwalem Historii Alternatywnej w Zabrzu.

członek zespołu

Sylwia Kuzia

Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania muzyk, wokalistka i animator kultury. Od 2010 roku jest organistą w Parafii św. Jana Ewangelisty w Żegotach. W 2019 roku ukończyła Archidiecezjalną Szkołę Muzyki Kościelnej w Olsztynie.

Oprócz pełnienia funkcji organisty prowadzi zajęcia śpiewu w Zespole Tańca Ludowego Perła Warmii, a także zajęcia muzyczne w przedszkolach. Jest również nauczycielem muzyki w szkole podstawowej. Pracowała w zespole organizacyjnym I edycji Festiwalu Muzyki Pięknej koordynując działania promocyjne oraz Piknik Muzyki Pięknej.

członek zespołu

Paulina Kusior

Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie skrzypiec, a także absolwentka studiów I st. na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na specjalności teoria muzyki. Kontynuuje studia w gdańskim aMuzie: magisterskie z zakresu teorii muzyki, także licencjackie na specjalności muzyka kościelna.

Wśród jej zainteresowań zawodowych wymienić można pracę dydaktyczną z dziećmi i młodzieżą z zakresu szeroko rozumianej teorii muzyki, prowadzi także zajęcia praktyczne z instrumentu. Ponadto, prowadzi wydarzenia i koncerty organizowane przez gdańską Akademię Muzyczną oraz inne instytucje. W wolnym czasie, uwielbia czytać książki i spędzać czas z rodziną.